Léčba

Fieldset
Farmakoterapie

Rosacea je chronické onemocnění, které vyžaduje dlouhodobou terapii v závislosti na stádiu nemoci. Protože se projevuje na tváři, zaměřuje se současná léčba na potlačení příznaků zarudnutí, a tedy i na zlepšení kvality života pacientů. Terapie patří výhradně do rukou dermatologa, který každému pacientovi dokáže individuálně nastavit adekvátní možnosti léčby nebo kombinaci léků. Dobrá zpráva je, že v posledních letech byly vyvinuty nové druhy účinných léků.

Fieldset
Laserová léčba a léčba intenzivním pulsním světlem

Pomocí laserů nebo léčby intenzivním pulzním světlem je někdy možné odstranit viditelné, trvale rozšířené cévky. Je třeba mít na mysli, že jde o opakované ošetření, které nehradí zdravotní pojišťovna.

Fieldset
Dermokosmetika

Důsledná a jemná péče o pleť ulehčuje management onemocnění a výrazně přispívá ke zlepšení jejího vzhledu. Klíčem je používání produktů a technik, které minimalizují podráždění. Výběr dermokosmetiky pro pleť postiženou rosaceou vždy konzultujte s odborníkem. Vyhledávané jsou výrobky vhodné pro citlivou pokožku nebo pro pleť s rosaceou. V případě, že vámi zvolený produkt po aplikaci pálí nebo způsobuje podráždění, je nutné jeho používání zastavit a konzultovat situaci s lékařem nebo lékárníkem.

Výběr léčby patří do rukou dermatologa, který po vyšetření doporučí nejvhodnější léčbu podle potřeb pacienta.

Seznam lékařů

Vyhledávání nejbližšího dermatologa

Návštěva dermatologa je nejúčinnější cestou, jak řešit kožní onemocnění včetně rosacey. 

Karlovy Vary
Ústní nad Labem
Liberec
Praha
Hradec Králové
Pardubice
Plzeň
České Budějovice
Jihlava
Olomouc
Ostrava
Brno
Zlín